Termín dodání

Objednávky, které dorazí dopoledne se snažíme expedovat ještě ten samý den.

Pokud to objem objednaných součástek umožňuje, posíláme jako dopis, protože tento typ zásilky má rychlejší dobu dodání. Během roku je to obvykle jeden pracovní den, v listopadu až dva pracovní dny a v prosinci dokonce 3 nebo 4 dny. Doporučený balík (BA) chodí ještě déle než Balík do ruky (DR).

Balíkům se snažíme vyhýbat a to hlavně ze tří důvodů:

  1. Rychlost (nebo spíše pomalost) dodání – dokonce Balíky do ruky (DR) mají od pošty deklarován jeden den. Podle mých zkušeností během roku dorazí do druhého dne jen polovina zásilek. Výjimkou nejsou tři nebo čtyři dny. V prosinci i víc.
  2. Špatné zacházení – i když se Česká pošta asi snaží vybírat kvalitnější lidi, u balíků se nevyhnete hrubšímu zacházení. A navíc, balíčky se součástkami jsou obvykle menší. Jsou-li v poštovní kleci někde vespod, tlačí na ně ty ostatní balíky celou svojí váhou. Když už je nevyhnutelné zabalit součástky do balíku, balíme do tvrdších krabic, uvnitř vystužujeme a vyplňujeme. Podaří-li se nacpat součástky do krabičky s výškou do 5 cm, můžeme to poslat jako dopis, a ty mají lepší zacházení po celou dobu přepravy poštou.
  3. Jsou dražší než dopisy – Preferujeme posílání jako dopisy (RR), jsme jen limitováni výškou kartonu 5 cm. Balíky jsou pro tento účel zbytečně nákladné. Navíc Balík do ruky (DR) je oproti Doporučenému balíku (BA) výrazně dražší. Přesáhne-li hmotnost 2 kg, je Balík do ruky (DR) nevyhnutelností. Alternativou k České poště je síť výdejních míst Zásilkovna, jen se zatím nedaří tento systém automatizovaně zaintegrovat do systému našich objednávek – je potřeba to připisovat do poznámek k objednávce (přesné označení výdejního místa).