Termín dodání

Termín dodání

Objednávky, které dorazí dopoledne se snažíme expedovat ještě ten samý den.

Pošta

Pokud to objem (velikost) objednaných součástek umožňuje, posíláme jako dopis, protože tento typ zásilky má rychlejší dobu dodání. Během roku je to obvykle jeden pracovní den, v listopadu až dva pracovní dny a v prosinci dokonce 3 nebo 4 dny. Doporučený balík (BA) chodí ještě déle než Balík do ruky (DR).

Balíkům se snažíme vyhýbat a to hlavně ze tří důvodů:

  1. Rychlost (nebo spíše pomalost) dodání – dokonce Balíky do ruky (DR) mají od pošty deklarován jeden den. Podle mých zkušeností během roku dorazí do druhého dne jen polovina zásilek. Výjimkou nejsou tři nebo čtyři dny. V prosinci i víc.
  2. Špatné zacházení – i když se Česká pošta asi snaží vybírat kvalitnější lidi, u balíků se nevyhnete hrubšímu zacházení. A navíc, balíčky se součástkami jsou obvykle menší. Jsou-li v poštovní kleci někde vespod, tlačí na ně ty ostatní balíky celou svojí váhou. Když už je nevyhnutelné zabalit součástky do balíku, balíme do tvrdších krabic, uvnitř vystužujeme a vyplňujeme. Podaří-li se nacpat součástky do krabičky s výškou do 5 cm, můžeme to poslat jako dopis, a ty mají lepší zacházení po celou dobu přepravy poštou.
  3. Jsou dražší než dopisy – Preferujeme posílání jako dopisy (RR), jsme jen limitováni výškou kartonu 5 cm a délkou 50 cm. Balíky jsou pro tento účel zbytečně nákladné. Navíc Balík do ruky (DR) je oproti Doporučenému balíku (BA) výrazně dražší. Přesáhne-li hmotnost 2 kg, je Balík do ruky (DR) nevyhnutelností. Alternativou k České poště je síť výdejních míst Zásilkovna, tento systém máme již automatizovaně zaintegrovaný do systému našich objednávek.

Svozová hodina

Pošta třídí zásilky v noci. Pobočky pošty, na které zásilky nosíme, mají svozový čas v 18:00. Z organizačních důvodů připravujeme zásilky dopoledne. Poté se přesouváme ze skladu na prodejnu a bereme si je už připravené s počítačově vyplněným Podacím archem sebou. Po uzavření prodejny v 17:00 je podáváme na poště.

Zásilkovna

Pro ty co o tom ještě neslyšeli – síť výdejních míst po celé České a Slovenské republice.
Najděte si nejbližší výdejní místo ZDE.

Výhody

  • Výrazně nižší přepravní náklady (za dopravu i za dobírku).
  • Obvykle bez front (výjimkou jsou předvánoční dny na některých pobočkách).

Nevýhody

  • Pro balíček si musíte přijít do výdejního místa (nepřivezou vám ho domu).
  • Balíček jde minimálně dva dny, podle vytíženosti dopravce i déle.

Svozová hodina

Pobočka Zásilkovny, do které chodíme se zásilkami, má svozový čas chvíli po 10. hodině. Proto se snažíme vyexpedovat balíčky hned po 10:00. Tomu odpovídá uzávěrka došlých objednávek mezi 9:00 až 10:00.

Prodejna BEN

Odborné knihkupectví, které postupně měníme na prodejnu součástek.
Otevírací dny a otevírací doba jsou uvedeny na stránce Kontakt.

Výhody

Volný výběr (samoobsluha) = součástky si můžete sami osahat (kromě období nouzového stavu), nejste vázáni na to, abyste dopředu znali objednací čísla nebo dopředu věděli co chcete. Vše si naházíte do košíčku, prodavač/ka vám to u pokladny sečte. Nemusíte si pamatovat ceny.

Nevýhody

Apelujeme na zákazníky, pokud něco určitého chtějí, aby si dopředu naklikali objednávku přes Internet (za osobní převzetí není účtován žádný poplatek). Prodejna je koncipována jako vzorkovna a z důvodu nedostatečného místa (zvláště teď po přestěhování) není možné mít od každé položky větší počet kusů. A ani kompletní sortiment, který je ve skladu.

Svozová hodina

Ze skladu obvykle odcházíme před 12:00, pak se naobědváme a jedeme do prodejny, kterou otevíráme ve 14:00. Takže když dopoledne pošlete objednávku nejdéle do 11:00 (abychom měli čas ji vychystat), odpoledne si ji můžete vyzvednout v prodejně. O tom, že je vaše objednávka připravená k vyzvednutí, dostanete oznámení emailem.