Známé chyby

Známé chyby

Popis problémů, o kterých víme a které aktuálně řešíme.

Zpomalení serveru

Po nasazení modulu pro přepočet z Kč na EUR, který měl za cíl udělat Slovákům nakupování příjemnější, jsme zjistili jisté zpomalení chodu celého shopu. Zkoumáme možnosti zrychlení bez nutnosti platit několiknásobek za provoz rychlejsího serveru. Věříme, že během prázdnin to vyřešíme.

Množstevní slevy

Do shopu jsme implementovali modul, který tyto slevy obhospodařuje. Bohužel kvůli přidání plateb v EUR to začalo dělat brikule, když byly nastavené pevné slevy, například sleva 1 Kč při odběru 10 ks a více. Modul přepočtu do EUR ukazoval nesmysly a tak jsme slevy předělali na procentní. To zase přináší problémy se zaokrouhlováním a zákazníky to znervózňuje.

Příklad: brouk stojí 3 Kč/ks a je nastavena sleva 25 % při odběru 10 ks a více. Systém pracující v Kč zaokrouhluje na celé koruny a tak zobrazí 2 Kč, ale uvnitř systému počítá s cenou 2,25 Kč. Když si zákazník nakliká například 10 ks, v košíku se pak zobrazí celkový součet v řádce, detailně: 2 Kč/ks × 10 ks = 23 Kč, což vypadá jako matematický nesmysl. A to některé zákazníky přivádí k šílenství, píší nám rozezlené emaily atd.

Jen ujišťujeme, že o problému víme a pracujeme na jeho odstranění. V našem shopu se jedná o programátorské řešení celkem čtyř nezávislých vývojářských skupin, které musíme skloubit dohromady. A proto vás prosíme o shovívavost než to dovedeme do ideální podoby. Pokud budou stížnosti přibývat bez ochoty pochopit problém, raději všechny slevy zrušíme.

Všechno zboží

Už máme tolik položek zboží, že jsme museli hodně navštěvovanou stránku s přehledem všeho zboží utnout. Skript, který generoval celou stránku, začal způsobovat serveru potíže. Snad vymyslíme nějaké náhradní řešení.