Cenová politika

Naším krédem je prodávat elektronické součástky za nízké ceny.

Není možné uhlídat všechny položky, abychom v nich byli nejlevnější. A tak téměř 80 % našeho sortimentu nabízíme za přibližně polovinu běžných cen, častěji ještě níže. V dalších 10 % jsme srovnatelní s ostatními prodejci součástek a ve zbývající části jsme dražší.

Zdražování

Občas se stává, že některé položky musíme zdražit. Je to jen tento důvod: z výprodejů získáme levně součástku, zákazníci brzo zásoby vykoupí, nadále je po součástce enormní zájem, to nás donutí ji pak znovu sehnat, bohužel už za tržní ceny běžným obchodním kanálem. přesto námi nabízená cena je obvykle stále nižší než u ostatních prodejců.

Kvalita součástek

Prodáváme nové, resp. dosud nepoužité součástky a díly. Jedinou jejich nevýhodou je, že jen někde dlouho ležely ve skladu. Většina firem dbá velmi na to, aby ve skladech byly dodrženy správné skladovací podmínky (teplota, vlhkost) a tak součástkám v podstatě nic není, pouze je už nikdo nepotřebuje – tedy kromě nás bastlířů 🙂

Některé hodně staré součástky (skladované 30 až 40 let) mohou mít z estetického hlediska nedokonalý vzhled, ale po funkční stránce jsou těm novým rovnocenné.

Záruka

Protože sami nakupujeme bez záruky (tomu také odpovídá datum výroby) nemůžeme klasickou záruku poskytovat dále a u každého prvku na to upozorňujeme.

Datum výroby

Má-li doba skladování vliv na kvalitu součástek, najdete u popisu těchto součástek informaci o datu výroby. Je tedy na každém, aby zvážil vliv doby skladování. Typicky se jedná o elektrolytické kondenzátory a baterie/akumulátory, případně mechanické přepínače.

Funkčnost

Jak výše uvádíme, součástky (alespoň drtivá většina) jsou dosud nepoužité. Pokud se vám však od nás do ruky dostane např. modul, který je již z výroby vadný, vyměníme vám ho za jiný. Dosud za celou dobu provozu firmy se nám to stalo jen několikrát:

Zákazníkům jsme tyto součástky okamžitě vyměnili za jiné. Kromě toho jsme přijali opatření a pokud nám to situace umožňuje, součástky a baterie měříme.

Testování

Pokud si zákazník přeje, součástky před ním otestujeme. Na burzy a prodejní akce sebou vždy bereme tyto testery:

  • Tester LCD displejů
  • Baterii 9 V k testování piezo pískátek
  • Připravek k testování UV LED diod a LED diod (proud 5/10/20 mA)
  • Připravek k testování 3V baterií s připojenou zátěží
  • Univerzální multimetr
  • Tester vf modulů 434 MHz (sestava: vysílač + přijímač) – pro testování vzdálenosti
  • Prozváněčka – zkoušečka vodivosti